Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Allah’a Yaklaşma Vesileleri

3 posters
YazarMesaj
Ask-i Hüda

Ask-i Hüda

Allah’a Yaklaşma Vesileleri Empty
MesajKonu: Allah’a Yaklaşma Vesileleri   Allah’a Yaklaşma Vesileleri EmptyPerş. 24 Eyl. 2009 - 17:01

Cenâb-ı Hak bir âyet-i kerîmede şöyle buyurur:

“Ey îman edenler! Allah’tan ittikâ edin. O’na yaklaşmak için sebepler araştırın ve O’nun yolunda cihâd edin ki felâha eresiniz.” (Mâide, 35)
* * *

Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyururlar:

“İnsanın her ameline kat kat sevap verilir. Bir iyilik, on mislinden yedi yüz misline kadar katlanır. Allah Teâlâ, «Ancak oruç başka! O benim içindir, mükâfatını da ben veririm. Oruçlu, şehvetini ve yemesini benim için bırakır» buyurmuştur.” (Müslim, Sıyâm, 164)
* * *

Katâde şöyle der:

Büyük zâtlardan Âmir bin Abdikays, ölümü yaklaşınca ağlamaya başladı. Kendisine:

“–Niçin ağlıyorsun?” diye sordular.

O da şöyle cevap verdi:

“–Ne ölüm korkusuyla ne de dünyaya duyduğum hırs sebebiyle ağlıyorum. Lâkin sıcak günlerde oruç tutmaktan ve geceleri ibadet için kalkmaktan (teheccüdden) mahrûm kalacağım diye ağlıyorum.(Zehebî, Siyer, IV, 19)
http://askihuda.over-blog.com
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

MesajKonu: Geri: Allah’a Yaklaşma Vesileleri   Allah’a Yaklaşma Vesileleri EmptyPerş. 24 Eyl. 2009 - 17:12

rolleyes abisi
guldemeti
Admin
guldemeti

MesajKonu: Geri: Allah’a Yaklaşma Vesileleri   Allah’a Yaklaşma Vesileleri EmptyPerş. 24 Eyl. 2009 - 17:48

Ayet-i Kerime’de buyrulur: "Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve sadıklarla beraber olun." [Ayet]Tevbe suresi, Nu:119

"Ey iman edenler! Allah'tan korkun. O'na yaklaşmaya vesile/ yol arayın ve yolunda cihad edin ki kurtuluşa eresiniz." [Ayet]Maide suresi, Nu:35

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyuruyor: “Ulema ile oturmak ibadettir.”

Ramuz el-Hadis, Nu:271/14

Allah’a Yaklaşma Vesileleri 480621 ask-i huda

1 sayfadaki 1 sayfası