Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Üniversiteli itfayeciler göreve başladı!

YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

Üniversiteli itfayeciler göreve başladı! Empty
MesajKonu: Üniversiteli itfayeciler göreve başladı!   Üniversiteli itfayeciler göreve başladı! EmptyPerş. 8 Ekim 2009 - 17:15

Denizli Belediyesinde geçen ay açılan itfaiye eri sınavını kazanan 35'i fakülte, 19'u da yüksekokul mezunu 54 aday üniversiteli itfaiye erleri, görevlerine başladı.

Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün Bahçelievler'deki merkezinde göreve yeni başlayan itfaiye erleri için tören düzenlendi.

Belediye, 54 kişilik itfaiye eri alımı için geçen ay sınav açmış, sınava 485 aday başvurmuştu. Başvuru yapanlardan 35'i fakülte, 19'u da yüksekokul mezunu 54 aday, sınavları başarıyla tamamlayarak itfaiye eri oldu.

Üniversite mezunu erlerin, 6 hafta sürecek temel eğitim kurslarına başlaması dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Denizli Belediyesi İtfaiye Müdürü İlyas Tuncer, birimlerinde üniversite mezunu istihdam etmenin artık bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Belediyeye gelen projelerin onaylanmasında itfaiyedeki üniversite mezunlarından yararlanacaklarını belirten Tuncer, şunları kaydetti:

''Üniversite mezunu itfaiye erleriyle kurumumuz daha da gelişecek. Yangın Önleme ve Müdahale Şefliğinde çalışacak bu personelimiz, belediyeye gelecek projeleri yangın riskine karşı inceleyecek. Yanlış yapılaşma nedeniyle itfaiye araçlarımız bazı mahallelere zor giriyor. Bunun önüne mühendislerle geçeceğiz. Kimyagerden akaryakıt yangınlarına karşı nasıl tedbir alınması gerektiğini öğrenirken, şehir plancısından güvenli şehir oluşturulması noktasında faydalanacağız. Şehrimize gelen bir turistin Alo İtfaiye 110'u arayabileceğini düşünerek yabancı dile de önem veriyoruz.''

Kocatepe Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu Süleyman Erdoğan, herkesin mezun olduğu alanda çalışmak istemesinin doğal olduğunu, fakat şartların kendini zorladığını belirterek, ''Kendimi son derece şanslı ve başarılı buluyorum. Şimdi tek hedefim, verilen görevi en iyi şekilde yapmak ve işimin hakkını vermektir'' dedi.

Pamukkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü mezunu Murat Başlı da daha önce itfaiye eri olacağının aklının ucundan geçmediği belirterek, ''Mesleğin içine girince ne kadar kutsal bir görev üstlendiğimi fark ettim. Yangında bir canı kurtarmak kadar kutsal bir görev yok sanırım'' diye konuştu.

Üniversite mezunu erlerin temel eğitim kurslarında, hizmet içi seminerler, yangınlara müdahale yöntemleri, doğal afetlerde kurtarma gibi konuların ele alınacağı, her personelin teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitim göreceği bildirildi.

Göreve başlayan yeni itfaiye erlerinin asaletlerinin 1 yıl sonra onaylanarak kadrolu personel olacakları öğrenildi

Üniversiteli itfayeciler göreve başladı!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dolar Güne 1,4590 Tl, Euro 2,1850 Tl'den Başladı
» İMKB yükselişle başladı
» Sıvılara sınırlama başladı
» Ek Yerleştirme Başvuruları Bugün Başladı
» Borsa güne düşüşle başladı