Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Piyasaya çıkmadan rekora koşuyor

YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

Piyasaya çıkmadan rekora koşuyor Empty
MesajKonu: Piyasaya çıkmadan rekora koşuyor   Piyasaya çıkmadan rekora koşuyor EmptyCuma 9 Ekim 2009 - 21:36

Windows 7 rekora koşuyor: Yeni Windows daha piyasaya çıkmadı ama bakın kaç kişi onu kullanıyor?

Bireylere ve kurumlara kendi gerçek potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan yenilikçi teknolojiler sunan Microsoft, şimdi de geleceğin işletim sistemi Windows 7 ile hayatı kolaylaştırmaya hazırlanıyor. 22 Ekim'de bütün dünyada büyük bir lansmanla birlikte piyasaya çıkması beklenen Windows 7 işletim sistemi, daha piyasaya çıkmadan önce yeni rekorların sahibi oldu.

Windows 7, NetMarketShare.com'un yapmış olduğu bir araştırmaya göre dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi sürümleri arasında % 1,18'lik pazar payıyla dördüncü sırada yer aldı. Araştırmaya göre bilgisayar kullanıcılarının gözdesi olan önceki Windows sürümleri toplam % 90,59'luk pazar payıyla ilk iki basamağı paylaşırken, Windows 7, % 3,45 paya sahip rakip işletim sisteminin hemen ardından % 1,18'lik pazar payıyla dördüncülüğe yerleşti.

Piyasaya çıkmamış bir işletim sistemi olarak Windows 7'nin bu büyüklükte bir pazar payı elde etmesi uzmanlar tarafından önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

Piyasaya çıkmadan rekora koşuyor
1 sayfadaki 1 sayfası