Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

'Ay karanlıkta da parlar'

YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

'Ay karanlıkta da parlar' Empty
MesajKonu: 'Ay karanlıkta da parlar'   'Ay karanlıkta da parlar' EmptyCuma 16 Ekim 2009 - 14:22

Milli Takımlar Teknik Direktörlüğünü son kez icra eden teknik adam Fatih Terim maç sonrası yaptığı basın toplantısı ile çok anlamlı ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Terim'in o sözleri;

Bizim adeta özellikle Avrupa Şampinasında daha doğrusu neredeyse bir takım halinde olduk basınla beraber. Mutfaktakiler zaten onlarla beraber o duyguları yaşayan sevinen üzülen arkadaşlarıma buradan şahsım ve ekibim adına sonsuz teşekkür ediyorum.

Bu arada Sayın Başbakan'ımız aradı ve şimdi de Sayın Bahçeli aradı buradan da kendilerine teşekkür ederim.

Ben soyunma odasında hiç konuşmadım. Girdim iki üç dakika durdum çıktım. Tüm çalışanlarımla konuşarak anlaşmıyorum ki öyle olması gerekiyor. Hayatımın her alanında onları ben ailemden biri gibi gördüm. Şimdi söylediğim gibi muhakkak ki yabancı futbolcular çok önemli ama esas benim başarımda Türk Futbolcularımın çok büyük katkısı var. Allah onlardan razı olsun. Hakkınızı helal edin dedim onlar sağolsun helal ettiler bende onlara helal ettim. Böylece son konuşmamızı tamamladık.

TERİM BUGÜN KULÜBEDEN ÇIKMADI

Bende veda ettim demekki. Herkesin bir veda hakkı var bende onu kullanmışımdır belki. 10 Kişi kalıncaya kadar gerek kalmadı. Ben huyumu suyumu değiştirmem mümkün değil. Birde açıkçası insan sevdiklerinden ayrılırken kolay ayrılamaz. Bende Türk Futbolu'na çok hizmet eden bir insanım ve sevdiklerimden en önemlisi de futbolcularım. Daha 17 yaşında sahaya sürdüğüm var. Tribünde çekirdek yerken resmini çektiğiniz Rüştü var. Bu takım daha 1 yıl önce bu ülkeyi hiç evine sokmadı. Onlardan ayrılmakta kolay olmuyor tabii ki.

TARİHİ MAÇLA NOKTALADINIZ

Meslek hayatımı noktalamadım. Bende insan olduğumu hatırlıyorum. Benimde inen çıkan duygularımın olması kadar doğal birşey yok. Oyuncularımla olan diğer çalışanlarımla olan bu anlardan dolayıdır duygusallığım. Ama duygularla yüklü bir insan olduğumu söyleyebilirim. Sevdiklerinden ayrılmak kolay olmuyor. Hayatın gerçeğini kabul ediyloruz ama gerçek böyle.

İKİNCİ TERİM DÖNEMİ BİTTİ ÜÇÜNCÜSÜ OLUR MU?

Ben bir yerlere gittim imzalamak üzereyim okuduklarıma göre. Ben bir yerde çalışırken başka yere imza atmam açık söyliyim. Ülkemizden aldıklarımızı ülkemize borçlu olarak kalmak isteriz. İlerde olur mu olabilir ülkemizin hizmetindeyiz her zamanda bu böyle olacaktır. Ülke bizden nerede hizmet istiyorsa oradayız. Üçüncü de olur dördüncü de olur nasip.

BAŞARISIZLIĞIN FATURASI SADECE TEKNİK HEYETİN Mİ?

Bu konuyu Pazartesi günü tartışalım. Şu an olmaz.

İLK EKİPLE BASIN TOPLANTINIZ? FEDERASYONDAN ARAYAN OLDU MU?

Ben hep ekibimle beraberdim ama bugün veda olduğu için böyleyiz. Pazartesi günü de böyle olacağız. Bugün onlarında varlıklarıyla benim yanımda olduklarının manasından dolayı rica ettim onlarda kabul ettiler.

Ben maçtan sonra bu nazik jesti yapan Sayın Başbakanımızı ve Sayın Devlet Bahçeli'nin bana olan konuşmalarını çok sevgi ve saygı ile karşıladığımı söyledim. Onun dışında maçın başında ve sonunda Mahmut Özgener ve Levent Kızıl zaten bizim yanımızdaydı. Bir dargınlık bir kırgınlık yanımızda olmama diye birşey yok. O yüzden bir sorun yok.

Dışarda çalışmak istiyorum ve sanırım dışarda çalışacağım bunların tamamını Pazartesi'ye ayırıyorum. O gün anlatacağım.

FATİH TERİM'İN EGOSU VAR MI? VİCDAN MUHASEBESİNİ YAPTINIZ MI?

Ben herkese sevimli gelmeyebilirim. Böyle bir çabamda hiç olmadı. Zaten herkesle muhalefette olmazsa birazda doktora görünmek lazım. Bence bunun egoyla bir ilgisi yok. Bunun duruş ve kendine güvenin doğruları söylemenin karşısındaki kişilerin atfettiği birşey olabilir. Klasik olan şeyler kullanmayan bir kişiyim ben. Konuşmamda da farklıyım, başladığım günden bugüne kadar da farklı şeyler uyguluyorum. Ben o anlatıldığı gibi biri değilim ama bunu ifade etmiyorum. Yaptığım birşeyi veya yapamadığım birşeyi de söylüyorum. İnsan gibi herkese ama başkasının görüşüne de başka birşey diyemem.

DÜŞ KIRIKLIĞI YAŞADINIZ MI?

Biz bu ayrılığımızda pişmanlık yaşanmaz. Yaşanması gerekenler yaşanmalıdır. İkincisi dün öyle bir atmosfer vardı ki onu da niye vermiştim. Neden böyle birşey söylemişim gibi açıkçası onu da pazartesi açıklayacağım. Her ne kadar dışarı gitmek istiyorsamda ülkemde de olabilir. Onu da o manada söyledim. Seyirci ben onlara teşekkür ettim. 90 Dakika tamımızı desteklediler. Onlar beni bir arkadaşımız geldi hocam kusura bakmayın anlarsın sen bizi dedi ama anlayamadım tabi.

FATİH TERİM OLMAKTAN GURUR DUYUYOR MUSUNUZ? ROTANIZ BELLİ Mİ?

Fatih Terim olmaktan gurur duyuyorum. Mutlaka benim de hatam olmuştur. Hatam varsa ben insanım. Ben eylem yapıyorum taşın altına elimi sokuyorum. Dolayısıyla hata yapacağım ben. Arkadaşında dediği gibi bazı şeylerinizin yüksek olması lazım. Ben ona ego değil de felsefe demek istiyorum. O yüzden Fatih Terim olmak kolay değil. Bin defa gelsem bin defa da Fatih Terim olmak isterdim. Bin defa gelsem bin defa Fatih Terim'in yaptığı hataları yapardım. Ben eylem yapıyorum çünkü. Tarih söylüyor ben değil. Tarihleri de silip atamazsınız. Ben ay karanlıkta da parlar diyorum. Başka birşey demiyorum. Çünkü ben yapılmamışları yapıyorum.

Ben tercihimi söylemiştim. Şimdi şunu hep vurguluyorum, Türk Milli Takımın başına kim gelirse herkes onun yanında olmalıdır. Ben hep olucam ve arkadaşlarım olacak. O yüzden size şimdilik bu kadar söylüyorum ama Pazartesi günü herkese söyleyeceğim" dedi.

'Ay karanlıkta da parlar'
1 sayfadaki 1 sayfası