Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Tabela Alex'e bakar

YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

Tabela Alex'e bakar Empty
MesajKonu: Tabela Alex'e bakar   Tabela Alex'e bakar EmptyC.tesi 21 Kas. 2009 - 16:23

Yazarımız Sergen Yalçın, çok defa çıktığı Beşiktaş-F.Bahçe derbisini yorumladı

“Beşiktaş’ın içinde yaşananlar, tribünlere yansırsa F.Bahçe bir adım öne geçer. Ayrıca derbiye çıkacak 22 futbolcu içinde en zekisi Alex. O iyi olursa, Fener de iyi oynuyor. Denizli Brezilyalı yıldıza yakın markaj vermezse işi zor.”

SON sözü baştan söyleyeyim.. Bu derbide fazla gol olmaz. Unutmayalım ki ev sahibi takımlar her zaman derbilerde favoridir. Ancak Beşiktaş içinde yaşananlar tribüne yansıyacak gibi görünüyor, bu da F.Bahçe’yi bir adım öne çıkartır.

DERBİDE sahaya çıkacak 22 futbolcu içinde en zeki isim Alex. O iyi oynarsa F.Bahçe de etkili oluyor. Elbette Alex olmadan da F.Bahçe iyi oynayıp kazanıyor ama onunla çok daha iyiler ve rakip çok zorda kalıyor. O nedenledir ki Beşiktaş Alex’e önlem alacak. Hatta yakın bir markajcı verecektir. İşte o zaman sarı-lacivertli ekibin işi çok zorlaşır. Çünkü, Alex aslında korkak bir oyuncu.

Sert ve agresif bir savunmacı tarafından tutulunca, pas alanları kesilince F.Bahçe bocalıyor. F.Bahçe’nin lideri var. Ama Beşiktaş’ta lider yok...

‘TOPUZ OYNARSA..’

F.BAHÇE’NİN en güçlü yanı derbilere çok iyi konsantre olması. Tempolu ve kendilerine çok güvenerek oynuyorlar. Mükemmel bir orta sahaya sahipler ve sezon başından beri bu bölge F.Bahçe’nin en dikkat çekici yeri. Emre Belözoğlu ile Cristian Baroni ikilisinin uyumu mükemmel. Eğer oynayacaksa Mehmet Topuz da bu ikilinin müthiş destekçisi olacaktır. İşte bu güçlü ve dirençli orta saha sayesinde F.Bahçe takım olarak oyunu 90 dakikaya aynı güvenle yayabiliyor.

CHRISTOPH Daum’un takımı rakibin zaaflarından faydalanmayı çok iyi biliyor. Takımını klasik 4-4-2 sistemiyle sahaya çıkartıyor, savunmasına sağlam tutuyor ve ‘rakip mutlaka hata yapacaktır’ prensibinden yola çıkarak gol buluyor. Bunun en iyi örneği G.Saray karşılaşmasıdır. F.Bahçe gol attıktan sonra yemiyor. Bu artık F.Bahçe’nin bir alışkanlığı. Ayrıca Gökhan Gönül’ün oynadığı hat F.Bahçe’nin hücumdaki atar damarı. Gökhan’ın önünde Mehmet Topuz ya da Kazım hangisi oynarsa oynasın o bölge çok güçlü. Mustafa Denizli özel bir önlem almadığı takdirde o kanat Beşiktaş’ın başına iş açar. Diğer kanat da elbette etkili ama Roberto Carlos arkada olduğu için Daum o bölgenin çok çıkmasını istemiyor. İşte bu nedenle ben Carlos’un önünde daha diri olan ve savunmaya da katkı sağlayan Vederson’un oynaması gerektiğini düşünüyorum.

BEŞİKTAŞ maçı öncesi F.Bahçe cephesinde en çok tartışılan konu Kazım-Güiza ikilisinden hangisinin oynayacağıydı. Bence Güiza oynamalı. Öncelikle milli takımdan gol atarak moralli döndü. İkincisi de formunu yükseltmiş. Üçüncü ve en önemli nokta ise Güiza’yı Kazım’a oranla savunmak daha zor. Kazım’ı tutmak kolay o bölgede. Çünkü santrfor değil. Adam markajıyla engellenir. Ferrari kolayca tutar. Ben Alman hocanın yerinde olsam Alex-Güiza ikilisiyle başlar, Kazım’ı da sağ tarafta kullanırım. Beşiktaş’da tartışma ise Tabata ve Yusuf’un yan yana oynamaları. Bu intihar olur. Sadece Yusuf’la başlayıp ileride de Bobo düşünülmeli. Serdar Özkan da alabilir. Ama Nobre yanlış bir tercih olur.

Rıdvan Dilmen: Bence Güiza OYNAMALI..

BEŞİKTAŞ’IN stoperleri savunma arasına atılan toplarda sorun yaşıyorlar. Bir oyuncu geride kalarak ofsaytı bozuyor. Bu nedenle Güiza tercih edilmeli, ligdeki konumu itibariyle kazanmak zorunda olan ve son haftalarda toparlanmaya başlayan Beşiktaş’a karşı İnönü’de beraberlik iyi bir sonuç sayılabilir. Lugano’nun yorgun dönecek olması tabii ki bir dezavantaj. Ayrıca Önder-Lugano ikilisi çok uyumlu bir ikili değil. Kadıköy’de G.Saray’ı yenen F.Bahçe, İnönü’de Beşiktaş’ı da mağlup ederse şampiyonluk yarışında iki takım kalır.

Ömer Üründül: Beşiktaş bir adım önde

DÜNYA derbilerinde ev sahibi takımlar hep avantajlıdır.. Beşiktaş seyircisi önünde kazanmayı, F.Bahçe’den çok isteyecektir. Konuk ekip ise rahat. Kaybetse de puan avantajı var. Ben iki takımı da beğenmiyorum. Beşiktaş’ın santrforu, F.Bahçe’nin de oyunda devamlığı yok. Bana göre Kazım forvet değil, gücüyle G.Saray maçında defansı hırpaladı ama futbolu bilmiyor. Güiza formsuz. Tabii Lugano’nun yorgunluğu da ayrı bir sıkıntı. Klasik bir deyim olacak ama yine her sonuca açık bir derbi Ama benim fikrim, Beşiktaş bir adım önde..

Tabela Alex'e bakar
1 sayfadaki 1 sayfası