Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Söyle Ey Nefis!!!

YazarMesaj
SeyyaH
Admin
SeyyaH

Söyle Ey Nefis!!! Empty
MesajKonu: Söyle Ey Nefis!!!   Söyle Ey Nefis!!! EmptyC.tesi 5 Eyl. 2009 - 13:53

Şam yakınlarında Mûte'de hicretin 8. yılında on bin kişilik İslâm Ordusu ile yüz bin kişilik Haçlı Ordusu karşı karşıya geldiler. Savaş başlamıştı ve şiddetli bir şekilde devam ediyorduSöyle Ey Nefis!!! Nokta. Abdullah bin Revaha (r.a.) yaralıydı; arkadaşı Cafer'in (r.a) şehid edildiğini öğrenince bulunduğu yerden ayağa kalktı, atına bindi ve tekrar çarpışmaya başladı. Dışarıdaki düşmanlara yanısıra içindeki düşmanla da aynı anda savaş ediyordu. İçindeki düşman bir ara ona:

"Dön geriSöyle Ey Nefis!!! Nokta. Dünyayı sen mi düzelteceksin? Bak arkadaşlarının öldüğü gibi az sonra sen de öleceksin. Oysa Medine'de seni ömür boyu mutlu edecek hurma bahçelerin var. Bununla birlikte seni bekleyen bir ailen var. Sana hizmet eden kölelerin varSöyle Ey Nefis!!! Nokta."

Abdullah bin Revaha (r.a.), içindeki düşmanı şöyle diyerek mağlûp etti.

"Eşini mi düşünüyorsun? O zaman bil ki; ben onu boşadım. Artık onu düşünemezsin. Köleler mi? Haberin olsun ben onların hepsini âzâd ettim. Medine'de bulunan bağ ve hurmalıklara gelince, onların hepsini Resûl-ü Ekrem'e hediye ettim. Söyle ey nefis, başka diyeceğin bir şey kaldı mı?"
http://www.akabefm.tr.cc

Söyle Ey Nefis!!!
1 sayfadaki 1 sayfası