Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

KIYAMET VE KIYAMETLE İLGİLİ MESELELER

YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

KIYAMET VE KIYAMETLE İLGİLİ MESELELER Empty
MesajKonu: KIYAMET VE KIYAMETLE İLGİLİ MESELELER   KIYAMET VE KIYAMETLE İLGİLİ MESELELER EmptyCuma 11 Eyl. 2009 - 16:46

Hadis: Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet kopmazdan önce gece karanlığın parçaları gibi fitneler olacak. (O vakit) kişi mümin olarak sabaha erer de kafir olarak akşama kavuşur. Mü'min olarak akşama erer, kafir olarak sabaha kavuşur. Birçok kimseler azıcık bir dünyalık mukabilinde dinlerini satarlar."

Hadis: Resulullah (sav): "Ben kıyamet şöyle yakın olduğu halde gönderildim!" buyurdular ve şehadet parmağıyla orta parmağını yanyana gösterdiler.

Hadis: Resulullah (sav): "Ben kıyametin kopacağı aynı saatte gönderildim. Ancak, şunun şunu geçmesi gibi ben kıyamet saatini geçip biraz evvel geldim!" buyurdular ve orta parmağı ile şehadet parmağını gösterdiler.

Hadis: Resulullah (sav): "Kıyametten önce, Hadramevt'ten -veya Hadramevt denizinden- bir ateş çıkacak, insanları toplayacak" buyurmuşlardı. (Orada bulunanlar): "Ey Allah'ın Resulü (o güne ulaşırsak) ne yapmamızı emredersiniz?" diye sordular. "Size Şam('ı yani Suriye'ye gitmenizi) tavsiye ederim" buyurdular.

KIYAMET VE KIYAMETLE İLGİLİ MESELELER
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kıyamet Günü Yaklaşarak Gelmektedir
» KIYAMET SURESİ
» Kiyamet Ve Mahser Günü
» Ölüm, Kıyamet ve Ahiret
» Resûlullah'tan sonra kıyamet yakındır