Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Parmakların Kalemindir

YazarMesaj
guldemeti
Admin
guldemeti

Parmakların Kalemindir Empty
MesajKonu: Parmakların Kalemindir   Parmakların Kalemindir EmptySalı 15 Eyl. 2009 - 14:51

İbni Mes'ûddan rivayet olundu ki, Yâ Resûlallah, ölü kabre konduğu vakit, ilk karşılaştığı şey nedir diye sordu.

Parmakların Kalemindir Warning
Parmakların Kalemindir Mmmmmmmmmmmmmmtg7

Peygamberimiz s.a.w buyurdu ki, (Yâ İbni Mes'ûd! Bunu bana senden başka kimse sormadı. Ancak sen sordun.

Ölü kabre konulduğu vakit, önce bir melek seslenir. O meleğin ismi (Rûmân)dır. Kabirlerin arasına girer.

Der ki, Yâ Abdellah! Amelini yaz! O kimse der ki, benim burada ne kâğıdım, ne kalemim var. Ne yazayım?

O melek der ki; bu sözün kabûl edilmez. Senin kefenin kâğıdındır. Tükrüğün mürekkebindir. Parmakların kalemindir. Melek kefeninden bir parça kesip verir.

O kul dünyada her ne kadar yazı yazmak bilmese de, orada sevabını ve günahını, âdeta o bir günde işlemiş gibi yazar.

Bundan sonra melek, o yazdığı kefen parçasını dürer. O ölünün boynuna asar.)

Parmakların Kalemindir Warning
Parmakların Kalemindir Mezar2eg7

Bundan sonra Resûlullah s.a.w efendimiz, (Her insanın yaptığı işleri gösteren sayfalarını biz boynunda kıldık) meâlindeki İsrâ sûresinin onüçüncü âyet-i kerimesini okudular

Parmakların Kalemindir
1 sayfadaki 1 sayfası