Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE

2 posters
YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE Empty
MesajKonu: ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE   ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE EmptyCuma 18 Eyl. 2009 - 20:09

Bureyde radiyallahu anh anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatu vesselam Bilalradiyallahu anh'a: "Yemek ye, ey Bilal!" demisti. "Ben orucluyum!" diye karsilik verdi. Bunun uzerine Aleyhissalatu vesselam: "Biz riziklarimizi yiyoruz. Bilal'in rizkinin fazli cennettedir. Ey Bilal yaninda yemek yenen oruclunun kemiklerinin tesbih ettigini ve meleklerin de onun icin istigfarda bulundugunu hissettin mi?" buyurdular."

Abdullah Ibnu'z-Zubeyr radiyallahu anhuma anlatiyor: "Resulullah aleyhissalatuvesselam Sa'd Ibnu Muaz'in yaninda iftar acmisti. Soyle buyurdular: "Yaninizda oruclular iftar etti. Yemeklerinizden ebrar olanlar yedi, size de melaikeler rahmet duasinda bulundular."
hamza

hamza

MesajKonu: Geri: ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE   ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE EmptyC.tesi 19 Eyl. 2009 - 14:44

Allah razi olsun yildizim tşkler.. O zaman ben oruç tutayim sen karşimda yemek ye olarmi ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE Icon_biggrin
hamza

hamza

MesajKonu: Geri: ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE   ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE EmptyC.tesi 19 Eyl. 2009 - 14:44

Allah razi olsun yildizim tşkler.. O zaman ben oruç tutayim sen karşimda yemek ye olarmi ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE Icon_biggrin
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

MesajKonu: Geri: ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE   ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 14:26

olar abim:)SmileSmileSmile benim için hava hoş alışığım ben:):)hatta istersen yemekte yapar ikram ederim:)Smile
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

MesajKonu: Geri: ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE   ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE EmptyÇarş. 23 Eyl. 2009 - 14:27

ama ben orucumu yemem sen yersin ben ikram ederim SmileSmileSmileSmile okadarda uyanık olma abim

ORUCLUNUN YANINDA BAŞKASI YERSE
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ORUCLUNUN KEYFİYETİ İLE İLGİLİ HİKMETLERİ