Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

ANNELER BABALARDAN DAHA ÇOK DÖVÜYOR

YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

ANNELER BABALARDAN DAHA ÇOK DÖVÜYOR Empty
MesajKonu: ANNELER BABALARDAN DAHA ÇOK DÖVÜYOR   ANNELER BABALARDAN DAHA ÇOK DÖVÜYOR EmptySalı 15 Eyl. 2009 - 20:50

Üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırmaya göre, her iki gençten biri aile içinde bedensel ceza alıyor.
Araştırmadan çıkan ilginç sonuçlardan biri, çocuklarına, annelerin babalardan daha çok bedensel ceza vermeleri... Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Asude Bilgin'in, 'Aile İçi Bedensel Cezaya İlişkin Bir Çalışma' başlıklı araştırması, dayakla ilgili çarpıcı veriler ortaya koydu. Araştırmaya, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden 170 kız, 219 erkek olmak üzere 389 öğrenci katıldı. 18-22 yaş arasındaki öğrencilerin yüzde 53,2'si bedensel ceza aldığını, yüzde 46,8'i ise almadığını söyledi. Ceza alanların yüzde 33,4'ü annelerinden, yüzde 24,6'sı babalarından bedensel ceza aldığını belirtirken, hem annesi hem de babasından ceza alanların oranı yüzde 3,6. En çok ceza alınan dönem ise 6-10 yaş arası.V

ANNELER BABALARDAN DAHA ÇOK DÖVÜYOR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bebek emziren anneler dikkat
» Domuz gribine yakalanan ya da yakalandığını düşünen anneler bebeklerini nasıl beslemeli nasıl korumalı?
» Bir daha çay içmeyiz
» ASELSAN'da bir sır ölüm daha
» İstanbul’da daha çok film...