Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Ölümden Sonra Diriliş

YazarMesaj
Ask-i Hüda

Ask-i Hüda

Ölümden Sonra Diriliş Empty
MesajKonu: Ölümden Sonra Diriliş   Ölümden Sonra Diriliş EmptySalı 29 Eyl. 2009 - 23:02

Ölümden Sonra Diriliş

Cenâb-ı Hak bir âyet-i kerîmede şöyle buyurur:

“Muhakkak ki hayatı veren de, öldüren de biziz. Evet, herkes bizim huzûrumuza dönecektir. Yerin yarılıp kendilerinin büyük bir hızla mahşer meydanına koşacakları gün, mutlaka gelecektir. Bu diriltip mahşerde toplama bize göre çok kolaydır.” (Kâf, 43-44. Bkz. Kamer, 50; Lokmân, 28)
* * *

Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem-bir hadîs-i şeriflerinde şöyle anlatırlar:

“Bir adam vardı, (günah işleyerek nefsine zulmetmekte) çok ileri idi. Ölüm gelip çatınca oğullarına:

«–Ben ölünce, cesedimi yakın, külümü iyice ezin ve rüzgârın önünde savurun. Allah’a yemin olsun ki, eğer Rabbim beni bir yakalarsa hiç kimseye vermediği azabı verir!» dedi. Öldüğünde, bu söyledikleri kendisine yapıldı. Allah da yeryüzüne emrederek:

«–Sende ondan ne varsa bana toplayıver!» dedi. Arz da topladı. Adam ayakta duruyordu. Cenâb-ı Hak:

«–Niçin böyle bir vasiyette bulundun?» diye sordu. O kul:

«–Senden korktuğum için ey Rabbim!» cevabını verdi. Allah Teâlâ Hazretleri de onu affetti.” (Müslim, Tevbe, 25; Buhârî, Tevhid, 35, Enbiya 50)
http://askihuda.over-blog.com

Ölümden Sonra Diriliş
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÖLÜMDEN SONRA YASANACAKLAR (ÖLÜM GERCEGI)
» Dirilis
» Dirilis Mustulari
» 5 gün sonra evine döndü!
» Resûlullah'tan sonra kıyamet yakındır