Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Bugün Sana Yazıyorum Aksa

YazarMesaj
YILDIZIM
Admin
YILDIZIM

Bugün Sana Yazıyorum Aksa Empty
MesajKonu: Bugün Sana Yazıyorum Aksa   Bugün Sana Yazıyorum Aksa EmptyÇarş. 6 Ocak 2010 - 18:12

Bugün Sana Yazıyorum Aksa Mescidiaksa200604151600148kq

Dün Fenerbahçe Galatasaray’ı mağlup etmiş. Bugün benim doğum günümmüş. O Gün o kız bana değer vermemiş. Yeter artık! Banane! Bahane hazır. Gene İsrail, gene zulüm, gene vahşet… Bugün benim manşetim: Bugün Sana yazıyorum Aksa. İlk mescidimiz…

Ey israiloğulları! Ey lanetlenmiş kavim! Ey peygamber katillerinin zürriyetleri! Ey kıyamete kadar fitne çıkaracak kavim! O taşların, ağaçların arkasına saklanacağınız ve taşların, ağaçların dile geleceği o günü sabırsızca bekliyoruz. Garkad ağaçlarını dikseniz de kurtulamayacaksınız elimizden. O gün zafer bizlerin ve o gün sizin bir türlü tadamadığınız o terim bizim sıfatımız olacak. Susturmayın silahlarınızı... Sıkın mermilerinizi hamile kadınlara ve çocuklara. Susturmayın silahlarınızı… Sıkın mermilerinizi yaşlı insanlara. Çekin tel örgüleri Filistin üzerine. Örün baştanbaşa utanç duvarlarınızla sınırları. Sizler sınırlarınızı aştınız. Susturmayın silahlarınızı… O gün sizleri ya susturacağız ya da sizlere kan kusturacağız…

Mescid-i Aksa hüzünlüydü dün. Siz Müslümanlıktan ödün vermeyenler taksimde sevinç çığlıkları atarken dün Mescid-ii Aksa için çığlıklar atılıyordu bir başka Müslümanlar tarafından. Duydunuz mu hiç? Uyudunuz, uyutuldunuz ya da uydunuz hazır olan cimboma ya da fenere öyle mi? Yazık, vaylar size ki yazık! İsrail ordusuyla, polisiyle, aşırı Yahudileriyle girmeye çalışıyorlarken Mescid-i Aksa’ya. Bu tutum bu totem kime? Her şey sıradanlaşıyor mu? Evet önce insanlığınız sıradanlaştı. Esfele safilinliğinizle gurur duyun. Hemencecik üzerinize alınmayın. Yarası olan gocunsun.

Filistin üzerine fazla yazmayacağım bugün. Yazılanlar yazıldı, çizilenler çizildi. Kimi haritasını çizdi kimi haritasından sildi. Sizler Filistin’i ve ilk mescidimizi kalbinizden silmeyin. Filistin içinizde karanlık bir duygu olmasın. Karartmayın inancınızı. Uzaktan bakıldığında zifiri bir karanlık görülse de… Işığın altındaki karanlık, karanlığın içindeki ışıktır Filistin. Ölümle hayatın dost olduğu, kin akan topraktan sevgi yeşerdiği bir filizdir Filistin. Tezatların birbirine gülümsediği çocukların ise içten içe ağladığı yerdir Filistin. Ne kadar fitne ocağının sıcaklığında kavrulsa da mücahitlerin serinlettiği yerdir Filistin. Unutulan gençlikte unutulmayan davadır Filistin. Filistin davasını unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Bugün yarının dünüydü ve siz unuttunuz. Yarını beklemeden…

Y.Vahdet Yakupoğlu

Bugün Sana Yazıyorum Aksa
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SANA inandım SANA güvendim
» Mescid-i Aksa....
» Mirac - İsra - Mecid-i Aksa
» Gözyaslarim sana olsun..
» Sana geldim ey namaz..