Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Eşimden habersiz para biriktirebilir miyim?

YazarMesaj
A

Eşimden habersiz para biriktirebilir miyim?       Empty
MesajKonu: Eşimden habersiz para biriktirebilir miyim?    Eşimden habersiz para biriktirebilir miyim?       EmptyÇarş. 26 Ocak 2011 - 0:32

hikmet.net
18.03.2009
Soru: Eşimden para saklıyorum ama her hangi bir art niyetim yok sadece birikim yapmak için ve bana çok sık para vermediği için bu günah mıdır?

Cevap: Böyle bir davranışa günahtır denemez. Bunu daha ziyade ailede güven ve itimad veya eşlerin birbiriyle olan iletişimi açısından değerlendirmek lazım. Eşiniz bu durumu bir şekilde anladığında probleme sebep olur mu, güven sarsılması yaşanır mı, bunları da düşünmek lazım. Bir de, eşinize durumu anlatsanız, acaba sizi anlamaz mı?

Bütün bunları düşündükten sonra, eğer eşinizden gizli ama caiz yollardan para biriktirmekte bir maslahat ve fayda görüyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Zaten söylediğimiz gibi bunun dini bir günahı yoktur. Çünkü siz sizin olan veya hakkınız olan parayı biriktiriyorsunuz.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Acaba Mü'min miyim, Münafık mıyım?
» Eşimin hala ve teyzesiyle tokalaşabilir miyim?
» ATM'de sahte para şoku