Akabe Forum Radyo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslami makaleler

AnasayfaGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapRadyo DinleMp3 Dinle Kur'an Dinledini bilgi yarismasi

Rabbim bana dedi ki,.........

YazarMesaj
SeyyaH
Admin
SeyyaH

Rabbim bana dedi ki,......... Empty
MesajKonu: Rabbim bana dedi ki,.........   Rabbim bana dedi ki,......... EmptyCuma 21 Ağus. 2009 - 16:36

Dedim: Çok yalnızım.
Rabbim: Ben ki sana çok yakınım. Buyurdu (Bakara-186)

Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim
Rabbim: Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Buyurdu (Araf-205)

Dedim: Buda senin yardımını ister
Rabbim: Allahın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Buyurdu (Nur-22)

Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Rabbim: (Öyleyse) Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra Ona tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Buyurdu (Hud-90)

Dedim: Çok günahkarım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Rabbim: Allahın, kullarının tövbesini kabul edeceğini ve Allahın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hala bilmezler mi? Buyurdu (Tevbe-104).

Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Rabbim: Allah aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Buyurdu (Ğafir-2/3).

Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Rabbim: Allah bütün günahları bağışlayandır. Buyurdu (Zümer-53).

Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
Rabbim: Allahtan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Buyurdu (Ali İmran-135).

Dedim: Ne kadar güzelsin Allahım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Rabbim: Şüphesiz ki Allah tövbe edenleri ve temizlenenleri sever. Buyurdu (Bakara-222)

Dedim: "İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var"??
Rabbim: "Allah kuluna yetmez mi?" Buyurdu (Zümer-36)

Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?
Rabbim: Ey inananlar! Allahı çokça zikredin. Ve Onu sabah akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. Allah, müminlere karşı çok merhametlidir. Buyurdu. (Ahzap-41/43).
http://www.akabefm.tr.cc

Rabbim bana dedi ki,.........
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Rabbim...!!!
» Rabbim!kalbimi tut,
» Kadir İnanır yaban için ne dedi?
» Said Nursi Kertenkele Öldüren Talebesine Ne Dedi?
» Beni mahrum etme Ya RABBİM!